آنلاین
back_ground_img back_ground_img
محمد راوش تیم مدیرت رنتجو
سفر به قشم با خودرو شخصی
سفر به قشم همواره یکی از گزینه‌های محبوب برای سفرهای فصل پاییز و زمستان است. از این رو تصمیم گرفتیم با نزدیک شدن به این فصل‌ها مطلبی در رابطه با سفر به قشم با ماشین شخصی تدارک ببینیم تا شما را با این مدل سفر آشنا کنیم و نکات و اطلاعات مهم در رابطه با سفر با خودرو به قشم را با شما در میان بگذاریم.

سفر زمینی به قشم

سفر به جزیره قشم با خودرو شخصی به دلیل این که از نظر هزینه‌ای به صرفه‌تر است و خودروی شخصی شما همواره در طول سفر می‌تواند همراه شما باشد یکی از انتخاب‌های همیشگی مسافرانی است که به قشم سفر می‌کنند. با توجه به وسعت جزیره قشم و فاصله بین مکان‌های دیدنی در این جزیره شما حتما نیاز به یک وسیله نقلیه دارید تا در هنگام بازدید از این مکان‌ها با مشکل مواجه نشوید. با همه این توضیحات لازم است بدانید که شما چندین راه برای رسیدن به جزیره قشم به همراه خودروی شخصی خود دارید که با مطالعه این مقاله تا پایان می‌توانید بهترین راه را انتخاب نمایید.

مسیر سفر با خودرو شخصی به قشم

برای سفر با ماشین شخصی به قشم ابتدا باید به سمت بندرعباس حرکت کنید. برای حرکت به سمت بندرعباس شما با دو گزینه روبه‌رو هستید. دو مسیر جذاب می‌تواند پیش روی شما باشد. شما باید انتخاب کنید که از مسیر یزد و سیرجان به سمت بندرعباس، که یک مسیر زیبای کویری است، به سمت بندرعباس بروید یا ترجیح می‌دهید مسیر اصفهان شیراز را برای رسیدن به بندرعباس انتخاب کنید.

مسیر بندر عباس به قشم

پس از رسیدن به بندرعباس برای این که خودروی خود را همراه با خود به قشم ببرید باید یک مسیر ۳۰ دقیقه‌ای را تا بندر پل برانید. در غیر این صورت تنها کافی است تا سوار قایق شوید و بدون خودرو به قشم بروید. حالا زمان آن است که با لندینگ کرافت‌هایی که شما و خودرو شخصی‌تان را تا قشم حمل می‌کنند آشنا شوید.

سفر به قشم با لندینگ کرافت

حالا در بندر پل پس از پرداخت هزینه‌های مربوط به رفت و برگشت خودرو با لندینگ کرافت، یک سفر آبی تقریبا ۳۰ دقیقه‌ای را درمیان آب‌های زیبای خلیج فارس به سمت قشم خواهید داشت. لازم به ذکر است که پیش از حرکت به سمت دریا بهتر است تا وضعیت آب و هوایی خلیج فارس را چک نمایید تا در صورت طوفانی بودن دریا روز دیگری را برای سفر دریایی در نظر بگیرید. پس از گذشت کمتر از یک ساعت به لافت خواهید رسید و پس از آن با کمی رانندگی به درگهان خواهید گذشت و سرانجام به جزیره زیبای قشم خواهید رسید. لندینگ کرافت به مقصد قشم

سفر به قشم با اتوبوس دریایی

حال برای کسانی که قصد دارند که صرفا تا بندرعباس با خودرو شخصی خودشان سفر کنند و ادامه مسیر را بدون ماشین شخصی باشند پیشنهاد می‌کنیم که این قسمت را مطالعه کنند. شما باید ماشین خودتان را در همان بندرعباس پارک کنید و به اسکله شهید حقانی بروید. در آن‌جا اتوبوس‌های دریایی منتظر شما هستند تا یک خاطره بی‌نظیر را برای شما به وجود آورند. سفر به قشم با اتوبوس دریایی معمولا نزدیک به ۵۰ دقیقه طول می‌کشد. اتوبوس دریایی به مقصد قشم با توجه به این که اتوبوس‌های دریایی برای سفر دریایی معمولا نیازمند شرایط جوی مساعد هستند بهتر است تا پیش از حرکت به سمت اسکله شهید حقانی ابتدا با اسکله تماس بگیرید و نسبت به وضعیت دریا و حرکت اتوبوس‌های دریایی اطمینان حاصل کنید. در زیر اطلاعاتی در رابطه با ساعت کاری اتوبوس‌های دریایی بندرعباس به مقصد قشم شرح داده شده است:
 • از بندرعباس به قشم: ۶ صبح الی ۱۱:۳۰ شب
 • از بندرعباس به هرمز: ۷ و ۹ صبح، ۱۲ ظهر، ۲ و ۵ بعد از ظهر، ۸:۳۰ شب
 • از قشم به بندرعباس: ۶:۳۰ صبح الی ۱۰ شب
 • از قشم به هرمز: ۷ صبح و ۲ بعد از ظهر
 • از هرمز به بندرعباس: ۸ و ۱۰ صبح، ۱ و ۳ و ۶ بعد از ظهر
 • از هرمز به قشم: ۸ صبح و ۳ بعد از ظهر
شماره تلفن اسکله شهید حقانی بندرعباس: ۰۷۶۳۲۲۳۷۷۸۳

ارسال خودرو به قشم با قطار

از دیگر راه‌هایی که شما می‌توانید خودرو شخصی‌تان را به جزیره قشم ارسال کنید استفاده از قطار است. واگن‌های خودروبر قطار این امکان را به شما می‌دهند تا ماشین خود را سوار قطار کرده و به از بندرعباس به جزیره قشم ارسال کنید. این قطارها دارای دو طبقه هستند و حدود ۱۲ خودرو را در خود جای می‌دهند. حمل خودرو با قطار به مقصد قشم هر چند ارسال خودرو به قشم با قطار به خاطر قوانین و شرایط سخت‌گیرانه‌تر از سوی راه‌آهن کم طرفدار است. بخشی از قوانین حمل خودرو با قطار به مقصد قشم  را در زیر بخوانید:
 • پس از رسیدن قطار به مقصد قشم، تحویل آنی خودرو به خاطر انجام امور اداری مربوط به تخلیه خودرو از واگن ممکن نیست و تحویل ماشین شخصی شما در ساعات اداری و با تاخیر انجام خواهد شد.
 • ارسال خودروهای با ارتفاع بیش از ۱۵۸ سانتی‌متر (خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اور مانند پاترول، سانتافه و ...) و یا عرض بیش از ۱۸۰ سانتی‌متر مقدور نیست.
 • ارائه اوراق شناسایی مالک و نیز خودرو هنگام تحویل دادن و تحویل گرفتن آن الزامی است.
 • زمان تحویل خودرو به راه‌آهن حتماً باید مدارک شناسایی‌، سند و کارت ماشین‌ همراه‌تان باشد.
 • باید یک ساعت پیش از زمان حرکت قطار، ماشین را به انبار تحویل دهید و وسایل‌تان را غیر از جک و زاپاس از داخل ماشین بردارید.
 • شرکت راه‌آهن مسئولیتی در قبال وسایل شخصی شما ندارد.
 • مقدار بنزینی که در باک ماشین باقی می‌ماند، باید از یک چهارم باک کمتر باشد.
 • برای رعایت موارد ایمنی سرباتری ماشین‌ها را در مبداء جدا می‌کنند و پس از رسیدن به شهر مقصد، سرباتری‌ها دوباره نصب می‌شوند.
 • فقط تا ۲۴ ساعت پس از رسیدن ماشین به مقصد، پارکینگ راه آهن رایگان است. پس از آن تا ۵ روز اول یک مبلغ و بعد از ۵ روز مبلغ بیشتری را روزانه برای نگهداری خودرو باید پرداخت کنید.
 • اگر به‌ هر دلیلی ماشین شما به موقع نرسد و نتوانید ۲۴ ساعت بعد ماشین را تحویل بگیرید، ۵۰ درصد از کرایه را به شما برمی‌گردانند.
 • اگر شرکت راه‌آهن نتواند ماشین شما را در مقصد تحویل دهد، تمام هزینه‌ بلیت را به شما برمی‌گرداند.

استفاده از خودروی اجاره‌ای در قشم

در صورتی که خودروی خود را در بندرعباس نگه داشتید و علاقه داشتید تا از خودروی اجاره‌ای در جزیره زیبای قشم استفاده کنید می‌توانید از خدمات رنتجو نیز استفاده کنید. شما در زمان سفر به جزیره زیبای قشم می‌توانید در هتل دریتا قشم اقامت خوبی را تجربه نمایید. ما در رنتجو این امکان را فراهم کرده‌ایم تا شما بتوانید لیستی از خودروهای اجاره‌ای و امکانات و قیمت‌های آن‌ها در جزیره قشم را به راحتی مشاهده کنید و گزینه مناسب خود برای اجاره خودرو در قشم را انتخاب کنید.

به دنبال اجاره خودرو در قشم هستید؟ ما این‌جاییم!

اجاره خودرو در قشم

نظرات کاربران

هانیه منظوری
در تاریخ: مهر 1400

من و همسرم وقتی که برای سفر به قشم با خودرو شخصی رفته بودیم به همین نکات برخورد کردیم. به نظرم مطلب خوب و کاملی بود و چکیده‌ای از همه اون‌چه که افراد برای سفر زمینی همراه با خودرو خودشون نیاز دارند. ممنونم از شما.

تیم رنتجو: ممنونم از توجه شما.

captcha
دیگران را با نوشتن دیدگاه خود، برای انتخاب راهنمایی کنید
لطفا پیش از ارسال دیدگاه خود موارد زیر را مطالعه نمایید
 • لازم است محتوای ارسالی منطبق برعرف و شئونات جامعه و با بیانی رسمی و عاری از لحن تند، تمسخر و توهین باشد.
 • از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.
 • در نظر داشته باشید هدف نهایی از ارائه‌ی دیدگاه درباره‌ی خودروی مورد نظر ارائه‌ی اطلاعات مشخص و دقیق برای راهنمایی سایر کاربران در فرآیند اجاره یک ماشین توسط ایشان است.
 • تمامی نظرات پس از بازبینی توسط سایت، انتشار می‌یابند. و در صورت نیاز به نظرات به آنها پاسخ داده می‌شود..