آنلاین
back_ground_img back_ground_img
محمد راوش تیم مدیرت رنتجو
اجاره ماشین در فرودگاه قشم
جزیره قشم که با عنوان 'عروس خلیج فارس' نیز شناخته می‌شود، بزرگ‌ترین جزیره از مجموعه جزایر ایران در خلیج فارس است. جزیره قشم به دلیل طبیعت بکر و امکانات مختلف رفاهی مانند شنا، قایق رانی، ساحل زیبا و جاذبه‌های توریستی متعدد مانند دره ستارگان، جنگل حرا، قلعه پرتقالی‌ها و سد گوران، یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای مسافران ایرانی و خارجی به شمار می‌رود. با اینکه اقلیم قشم گرم و مرطوب بوده و امکان مسافرت در نیمه اول سال وجود ندارد، اما در نیمه دوم سال به دلیل آب و هوای بهاری، یکی از شلوغ‌ترین و پرطرفدارترین مکان‌هاییست که می‌توان از آن یاد کرد. دسترسی به جزیره قشم از دو مسیر آبی و هوایی ممکن است و اگر شما از هواپیما برای رسیدن به قشم استفاده می‌کنید، باید روش‌هایی همچون اجاره تاکسی یا ماشین شخصی برای سهولت استفاده و جابجایی در طول مدت زمان مسافرت در این جزیره را مد نظر قرار دهید. در همین راستا در این مطلب به اجاره خودرو در فرودگاه قشم، شرایط اجاره یا رنت خودرو و همچنین امکانات استفاده از این خدمات پرداخته خواهد شد.

رنت خودرو در فرودگاه قشم

فرودگاه قشم یکی از فرودگاه‌های مهم سواحل خلیج فارس از منظر قرارگیری موقعیت جغرافیایی و همچنین دریچه‌ای رو به کشورهای حوزه خلیج فارس به شمار می‌رود. شهرت و استفاده از این فرودگاه شاید تنها به دلیل حجم بالای گردشگری در نیمه دوم سال نباشد، اما این موضوع از اهمیت جدی در شناخت این جزیره دارد. از آنجایی که مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری قشم محدود به 1 الی 2 مورد نیست، توصیه می‌شود در طول سفر خود از روش‌هایی همچون اجاره ماشین در فرودگاه قشم استفاده کرده تا تجربه‌ای هیجان انگیز از حضور در طبیعت دلنشین این جزیره بدست آورید. رنت خودرو در فرودگاه قشم یکی از دغدغه‌های اصلی به خصوص برای آن دسته از افرادی که ترجیح می‌دهند پیش از مسافرت تمامی کارهای خود را انجام داده باشند، اجاره نکردن ماشین پیش از رسیدن به مقصد است. در چنین حالتی ممکن است فرد به دلیل استرس لذت سفر را به طور کلی از یاد ببرد، برای رفع این مشکل شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان با مراجعه به سایت رنتجو، نسبت به دریافت اجاره ماشین محبوب خود در قشم، اقدام کنید. از مزایای اصلی بهره‌گیری از خدمات آنلاین اجاره ماشین در فرودگاه قشم میتوان به قابلیت مشاهده، مقایسه مشخصات و هزینه اجاره یا رنت خودرو اشاره کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه رنت خودرو در فرودگاه قشم کلیک کرده و فرم تماس را تکمیل کنید. کارشناسان رنتجو در کوتاه‌ترین زمان جهت ارائه خدمات مشاوره رایگان و یا هماهنگی جهت تحویل خودروی اجاره شده با شما تماس برقرار می‌کنند.

شرایط اجاره ماشین در فرودگاه قشم

اجاره ماشین در فرودگاه قشم از سایت رنتجو به دو روش همراه با راننده و بدون راننده ممکن است. شما می‌توانید با تکمیل و آماده سازی مدارک ذکر شده در ادامه، نسبت به اجاره خودرو اقدام کنید. مدارک مورد نیاز برای رنت ماشین عبارتند از:
 • ارائه کارت شناسایی
 • ارائه گواهینامه رانندگی
 • ارائه یک برگ چک به عنوان ضمانت
شرایط اجاره ماشین در فرودگاه قشم رنتجو با در نظر گرفتن شرایطی منصفانه، این امکان را فراهم کرده تا در صورتی که کاربر امکان ارائه چک ضمانت ندارد، مبلغی را مطابق با نظر کارشناسان جهت ضمانت نزد این مجموعه امانت بگذارد. پس از پایان مدت زمان اجاره خودرو، تا حداکثر 30 روزکاری بعد از استعلام خلافی خودرو، مبلغی معادل 300 الی 500 هزار تومان نزد رنتجو باقی مانده و بعد از مشخص شدن وضعیت خلافی خودرو، به کاربر بازگردانده خواهد شد.

فرودگاه بین المللی دیرستان قشم

فرودگاه بین المللی قشم که با نام فرودگاه بین المللی دیرستان نیز شناخته می‌شود یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌ها در بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس به شمار می‌رود که هرساله به خصوص در نیمه دوم سال یکی از اصلی‌ترین مقصدهای پرطرفدار در میان گردشگران و طبیعت‌گردان محسوب می‌شود. ساخت این فرودگاه از سال‌های 1304 آغاز و در سال 1335 برای اولین بار آماده بهره برداری شده است. فرودگاه بین‌المللی جزیره قشم برای رسیدن به جزیره زیبا و بکر قشم تنها دو راه آبی و هوایی وجود دارد. البته ممکن است در این میان افرادی ترجیح بدهند با روش‌هایی همچون لندیگراف از بندر پل واقع در بندرعباس با ماشین شخصی به قشم سفر کنند.

ویژگی‌های فرودگاه قشم

از آنجایی که فرودگاه قشم از منظر قرارگیری موقعیت جغرافیایی، در مسیر بسیاری از خطوط هوایی است، از بسیاری از فرودگاه‌های کشور متفاوت است. از طرفی دیگر ارتباط نزدیک با کشورهای حوزه خلیج فارس باعث شده تا بسیاری از خدمات هوایی کشور از مبدا این فرودگاه به انجام برسد. در ادامه لیستی از ویژگی‌های این فرودگاه که باعث تمایز آن می‌شود، تهیه شده است.
 • قابلیت جابجایی مسافران، ترانزیت بار، کترینگ و سوخت گیری هواپیماهای عبوری
 • این فرودگاه دروازه‌ای بین المللی در غرب خاورمیانه و محل تلاقی خاورمیانه با آسیا به شمار می‌رود.
 • توانایی تامین روزانه 5.3 میلیون لیتر سوخت که میتوان از آن برای تامین سوخت هواپیماهای باری و جنگی استفاده شود.
 • بهره‌گیری از بالاترین استانداردها در خودروهای فرودگاهی
 • بهره‌گیری از پیشرفته ترین تجهیزات اطفای حریق و خودروهای آتش نشانی

ترمینال‌های فرودگاه قشم

فرودگاه قشم به دلیل حجم بالای پرواز، دارای 2 ترمینال اصلی برای پروازهای خارجی و داخلی است. همچنین در طبقه دوم این فرودگاه نیز ترمینالی جهت تامین امکانات رفاهی برای حجاج، در چند سال اخیر ساخته شده است. ترمینال ورودی فرودگاه قشم

 امکانات موجود در فرودگاه قشم

مانند سایر فرودگاه‌های کشور به خصوص در سطح بین المللی، فرودگاه قشم با امکانات متنوع رفاهی به ارائه خدماتی با کیفیت در زمینه‌های مختلف می‌پردازد که در ادامه به صورت یک لیست تهیه شده‌اند:
 • ارائه خدمات CIP و VIP
ارائه خدمات CIP و VIP برای افراد سرشناس در حوزه‌های سیاست، تجارت و هنر، یکی از ملزومات فرودگاه‌ها به شمار میرود و در مورد این خدمات میتوان به مواردی همچون تشریفات مسافر، دریافت کارت پرواز، پذیرایی در سالن، بازرسی اختصاصی، ترانسفر تا پلکان هواپیما اشاره کرد.
 • خدمات پذیرش بار، بسته بندی و حمل و نقل بار، امانات بار، ارائه چرخ دستی جهت حمل بار
بدون شک یکی از حساس‌ترین مراحل پرواز، خدمات مربوط به بار است که البته نیازمند سیستمی دقیق برای ارائه خدمات با کیفیت و جلب رضایت مسافران است.
 • خدمات اورژانس و خدمات پزشکی
یکی از ابتدایی‌ترین اصولی که باید در مورد فرودگاه‌ها رعایت شود، تعبیه محلی برای استقرار تیم پزشکی است که در هر لحظه از شبانه روز آماده خدمت رسانی به افراد حاضر در فرودگاه است.
 • ارائه خدمات ترافیک هوایی شرکت های هواپیمایی مستقر در فرودگاه
با اینکه به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود خرید بلیت پرواز را به دقایق پایانی موکول کرد، اما دفاتر شرکت‌های هواپیمایی موجود در فرودگاه امکان ارائه خدمات خرید بلیط، رزرواسیون هتل و همچنین کسب اطلاعات پرواز را ممکن می‌سازند.
 • خدمات بانکی و دستگاه های خودپرداز
شعب بانکی ارزی-ریالی و همچنین وجود دستگاه‌های خودپرداز امکان دریافت وجه نقد و سایر خدمات بانکی را برای مسافران در کوتاه‌ترین زمان، ممکن می‌کنند.
 • نمازخانه و سرویس بهداشتی
نمازخانه و سرویس بهداشتی به تفکیک جنسیت و با رعایت اصول ایمنی جهت رفاه حال مسافران سالمند و بیمار، یکی دیگر از ابتدایی‌ترین نیازهای مسافران را پاسخ خواهد داد.
 • رستوران و کافه
ممکن است در فاصله‌ی زمانی حضور در فرودگاه تا زمان پرواز گرسنه یا خسته باشید، در این میان گذر از غرفه‌های رستوران یا کافه های شناخته شده میتواند محل مناسبی برای کسب انرژی و رفع خستگی به شمار برود.
 • غرفه فروش محصولات غذایی و فری شاپ
اگر در طول زمان سفر فرصت مناسبی برای خرید سوغاتی نداشته‌اید یا در آخرین لحظه تصمیم به خرید گرفته‌اید، بدون شک عبور از کنار غرفه‌های فروش محصولات غذایی، صنایع دستی، مجله و کتاب یا حتی فری شاپ فرودگاه میتواند در کوتاه‌ترین زمان امکان خرید را برای شما فراهم کند.

شرکت‌های هواپیمایی در فرودگاه قشم

شناخت شرکت‌های هواپیمایی فعال در فرودگاه به همراه مقصد آن‎‌ها می‌تواند زمینه‌ای برای تهیه بلیت و برنامه‌ریزی دقیق‌تر سفر ممکن سازد. در ادامه به معرفی ایرلاین‌های ساکن در فرودگاه دیرستان قشم پرداخته شده است:

ایرلاین‌‌های داخلی فرودگاه قشم

 • ایران ایر
 • ایران ایر تور
 • شرکت هواپیمایی آسمان
 • شرکت هواپیمایی تابان
 • شرکت هواپیمایی زاگرس
 • شرکت هواپیمایی کاسپین
 • شرکت هواپیمایی معراج
 • شرکت هواپیمایی وارش
متاسفانه شرکت‌ها و ایرلاین‌های خارجی در فرودگاه قشم، مستقر نبوده و برای دریافت خدمات از سمت این ایرلاین‌ها باید به یکی از فرودگاه‌های بین المللی در دبی، کیش و یا شیراز تغییر مسیر بدهید.

راه‌های تماس با فرودگاه قشم

مرکز تماس: 35335000-5004 076 اطلاعات پرواز قشم: 199 آدرس پستی: استان هرمزگان، جزیره قشم، 20 کیلومتری روستای دیرستان، فرودگاه بین المللی قشم وبسایت فرودگاه بین المللی قشم:  www.qeshmairport.ir پست الکترونیک: info@QeshmAirport.ir

سوالات متداول اجاره ماشین در فرودگاه قشم

4.7 - امتیاز دهید!

شرایط اجاره خودرو در فرودگاه قشم چیست؟

کارت شناسایی، گواهینامه رانندگی، چک امانت در صورت نداشتن چک می‌بایست مبلغی را به عنوان ضمانت در اختیار شرکت قرار دهید

هزینه اجاره خودرو در فرودگاه قشم چقدر است؟

هزینه اجاره خودروهای ایرانی از روزی ۵۰۰ هزار تومان شروع شده و برای خودروهای خارجی تا روزی ۱۰ میلیون تومان است

نظرات کاربران

captcha
دیگران را با نوشتن دیدگاه خود، برای انتخاب راهنمایی کنید
لطفا پیش از ارسال دیدگاه خود موارد زیر را مطالعه نمایید
 • لازم است محتوای ارسالی منطبق برعرف و شئونات جامعه و با بیانی رسمی و عاری از لحن تند، تمسخر و توهین باشد.
 • از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.
 • در نظر داشته باشید هدف نهایی از ارائه‌ی دیدگاه درباره‌ی خودروی مورد نظر ارائه‌ی اطلاعات مشخص و دقیق برای راهنمایی سایر کاربران در فرآیند اجاره یک ماشین توسط ایشان است.
 • تمامی نظرات پس از بازبینی توسط سایت، انتشار می‌یابند. و در صورت نیاز به نظرات به آنها پاسخ داده می‌شود..