آنلاین
back_ground_img back_ground_img
محمد راوش تیم مدیرت رنتجو
اجاره ماشین در فرودگاه امام خمینی تهران
فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران (Tehran Imam Khomeini International Airport) که در سال 1383  تاسیس گردید، در بخش فشاپویه شهرستان ری در جنوب استان تهران قرار دارد. فرودگاه امام خمینی دارای مساحت 14 هزار هکتاری بوده و یکی از بزرگ‌ترین و پرترددترین فرودگاه‌های کشور است.

مشخصات فرودگاه امام

فرودگاه امام خمینی، با کد یاتا IKA و کد ایکائو OIIE مشخص می‌گردد و دارای باند نشست و برخاست هواپیما به طول 4198 متر است. این فرودگاه  در حال حاضر از تهران به مقصد بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی پرواز فعال و مستقیم دارد.

کرایه خودرو در فرودگاه امام خمینی

شهر تهران به عنوان پایتخت پر ترددترین و پرجمعیت‌ترین شهر ایران است و هر روزه پروازهای متعددی از مقاصد خارجی در فرودگاه امام خمینی به زمین می‌نشینند. از همین روست که فرودگاه امام خمینی مهم‌ترین فرودگاه کشور در حوزه‌ی پروازهای خارجی است. سالانه تعداد بسیار زیادی از ایرانیان خارج از کشور و مسافرانی با ملیت‌های گوناگون برای ورود به ایران پروازهایشان به مقصد همین فرودگاه است و از این جهت از جمله مهم‌ترین فرودگاه‌های کشور است. فرودگاه بین‌المللی امام خمینی سالانه میزبان تقریبا ۱۱ و نیم میلیون مسافر 120 و هزار تن بار است. به دلیل اهمیت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی ما در رنتجو امکانی را فراهم کرده‌ایم تا شما بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن از خدمت اجاره خودرو در فرودگاه امام خمینی بهره‌مند شوید. ما در این رنتجو لیستی از خودروهای اجاره‌ای موجود در این فرودگاه به همراه قیمت اجاره روزانه و شرایط اجاره را برای شما شرح داده‌ایم.

شرایط اجاره ماشین در فرودگاه امام خمینی

شما می‌توانید برای داشتن سفری آسوده و به دور از استرس حمل ‌و نقل، اقدام به رنت خودرو بدون راننده از سایت رنتجو نمایید. در آینده‌ای نزدیک، شما قادر خواهید بود که خودرو به همراه راننده نیز درخواست نمایید، اما در حال حاضر این امکان فعال نیست. شما برای اجاره ماشین در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران، نیاز به ارائه مدارک زیر به نماینده رنتجو مستقر در فرودگاه، را دارید:
 • کارت شناسایی
 • گواهینامه رانندگی
 • چک امانت
شرایط اجاره خودرو در فرودگاه امام خمینی * در نظر داشته باشید که در صورت نداشتن چک معتبر، باید به ارزش خودرو وجه نقد در اختیار شرکت اجاره‌دهنده خودرو قرار دهید. * پس از اتمام مدت اجاره ماشین و تحویل آن، مبلغی بین 300 تا 500 هزار تومان از ودیعه شما، به مدت 20 تا 30 روز امانت نگه داشته می‌شود و پس از گذشت این زمان، در صورت عدم وجود هر گونه خلافی و جریمه در طول استفاده شما از ماشین، این مبلغ به شما عودت داده می‌شود. شرایط برای رنت ماشین از سایت رنتجو در شهر کیش نیز هم همین موارد می‌باشند.

ترمینال‌های فرودگاه امام خمینی تهران

فرودگاه امام خمینی تهران دارای ۲ ترمینال (پایانه) فعال و ۱ ترمینال در حال ساخت است. نخستین پایانه‌ی فرودگاه امام تهران ترمینال ۱ نام دارد که به طور تقریبی ۶ و نیم میلیون مسافر و ۱۲۰ هزار تن بار از این ترمینال جابه‌جا می‌شوند. دیگر پایانه‌ی فرودگاه امام خمینی پایانه سلام نام دارد. پایانه سلام ظرفیت پذیرش ۵ میلیون مسافر در سال را دارد. این ترمینال در خرداد ماه سال ۹۸ به بهره‌برداری رسیده است. ترمینال بین‌المللی سلام فرودگاه امام خمینی همانطور که گفته شد این فرودگاه یک ترمینال در حال ساخت نیز دارد که با نام پایانه ایرانشهر شناخته می‌شود. این پایانه در حال حاضر در مرحله مطالعاتی قرار دارد و مسئولیت ساخت آن به عهده‌ی یک شرکت فرودگاهی هلندی است. بهره‌برداری از این ترمینال ظرفیت پذیرش مسافران فرودگاه امام خمینی را به عدد ۳۰ میلیون مسافر در سال می‌رساند.

بخش‌های مهم فرودگاه امام خمینی

بخش گذرنامه

بخش گذرنامه این فرودگاه مانند تمام فرودگاه‌های بین‌المللی دیگر که از پروازهای خارجی میزبانی می‌کنند مربوط به مواردی نظیر همراه داشتن کالا، ارز و یا حیوانات خانگی است.

جایگاه تشریفات اختصاصی (CIP)

یکی از مجهزترین بخش‌های این فرودگاه بین‌المللی سالن تشریفات سه طبقه‌ای است که میزبان مسافرانی است که مایل به استراحت پیش از پرواز یا پس از آن هستند. سرو رایگان نوشیدنی، فروشگاه‌ها و اینترنت رایگان نیز از دیگر امکاناتی است که شما در سالن تشریفات فرودگاه به آن دسترسی دارید. تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی

اورژانس فرودگاه

اورژانس نیز همواره یکی از بخش‌های مهم فرودگاه‌های بین‌المللی است. در بخش اورژانس فرودگاه به مواردی مانند اعزام بیماران به بیمارستان و رسیدگی به مصدومین احتمالی پروازها رسیدگی می‌شود. همچنین در بخش فوریت‌های پزشکی فرودگاه بخشی به نام قرنطینه نیز وجود دارد تا در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک به بیماری‌های خاص واگیردار از او نمونه‌گیری شده و اقدامات لازم انجام شود.

پست فرودگاه

پست فرودگاه خدمتی است که در بخش بار فرودگاه دایر شده تا مسافران بتوانند مرسولات پستی خود را به داخل و یا خارج از ایران ارسال کنند. پس از تحویل گرفتن مرسولات در این قسمت، مرسولات به مرکز مبادلات ارسال شده و از طریق پست ویژه به مقاصدی که برای آن در نظر گرفته شده ارسال می‌شوند.

امکانات رفاهی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران دارای امکانات رفاهی فراوانی برای مسافران ایرانی و غیرایرانی است تا بتوانند از اقامت در تهران پیش از پرواز و یا پس از پرواز خود لذت ببرند.

رنت ماشین در فرودگاه امام

از جمله امکانات مهم رفاهی واقع در فرودگاه امکان اجاره ماشین در فرودگاه امام خمینی است. داخل محوطه فرودگاه ایستگاه اجاره خودرو موجود است که شما می‌توانید پیش از انجام سفر خود به مقصد فرودگاه از طریق رنتجو اقدام به دریافت مشاوره و انجام رزرو خودرو مورد نظر خود نموده و در هنگام نشستن پرواز، خودروی خود را از همان فرودگاه تحویل بگیرید.

اینترنت رایگان فرودگاه

پس از دریافت کارت پرواز خود که طبیعتا پس از تحویل دادن بارها انجام می‌پذیرد می‌توانید با اتصال به شبکه وای‌فای فرودگاه از اینترنت رایگان فرودگاه امام استفاده کنید و در مدت‌زمان باقی‌مانده تا انجام پرواز خود سرگرم شوید. برای دریافت رمز شبکه وای‌فای فرودگاه باید آن را از مسئول مربوطه در هنگام دریافت کارت پرواز درخواست نمایید.

بانک و صرافی مستقر

از دیگر امکانات رفاهی موجود در این فروگاه دایر بودن چندین شعبه بانک و صرافی است که در سالن‌های ورودی و خروجی فرودگاه وجود دارند. همچنین برای رفاه بیشتر مسافرین نیز چندین دستگاه خودپرداز ATM در محوطه‌ی فرودگاه قرار داده شده تا مسافران بتوانند از آن‌ها وجه نقد دریافت کنند.

رستوران و کافی شاپ مستقر

اگر برنامه‌ی سفر خود دچار اشکال شده و فرصت خوردن غذا را نداشتید نگران نباشید. در محوطه‌ی فرودگاه رستوران و کافی‌شاپ‌های متنوعی دایر شده‌اند تا مسافران بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

پارکینگ های فرودگاه امام خمینی

این فرودگاه دارای ۵ پارکینگ مجهز است که در صورت استفاده از خودروی شخصی می‌توانید از این پارکینگ‌ها استفاده نمایید.

هتل فرودگاه امام

هتل پنج ستاره‌ی نووتل Novotel و هتل چهارستاره ایبیس Ibis دو هتلی هستند که در محوطه فرودگاه امام خمینی دایر شده‌اند تا مسافران بتوانند اوقات خوشی را قبل و یا بعد از پرواز خود در آن‌ها سپری کنند. این هتل‌ها از سال ۹۵ در فرودگاه مشغول به کار هستند. از جمله امکانات ویژه‌ی این هتل‌ها امکان اقامت کوتاه‌مدت برای ۳، ۵ و ۱۰ ساعت است که برای مسافران در نظر گرفته شده است.

شرکت های هواپیمایی خارجی مستقر

همانطور که پیش‌تر گفتیم این فرودگاه میزبان بسیاری از پروازهای خارجی در ایران است به همین علت شرکت‌های هواپیمایی خارجی زیادی در این فرودگاه مستقر هستند از جمله:
 • ایژین ایرلاینز آتن
 • آئروفلوت مسکو
 • ایرعربیا شارجه
 • ایرآسیا ایکس کوالالامپور
 • ایرآستانه آلماتی
 • ایرفرانس پاریس
 • آلیتالیارم
 • لناصر ایرلاینز بغداد
 • آرمنیا ایروان
 • اطلس گلوبال استانبول
 • آسترین ایرلاینز وین
 • آذربایجان ایرلاینز باکو
 • بریتیش ایرویز لندن
 • بلغاریا ایر وارنا
 • هواپیمایی امارات دبی
 • اتحاد ابوظبی
 • تاجیک ایر دوشنبه
 • ترکیش ایرلاینز استانبول

شرکت های هواپیمایی داخلی مستقر

همچنین شرکت‌های هواپیمایی داخلی نیز که پروازهای خارجی دارند در این فرودگاه مستقر هستند از جمله:
 • شرکت هواپیمایی کاسپین به دوبی، اسپارتا، نجف، تابان به بغداد، باتومی، استانبول و ازمیر، نجف، تفلیس
 • شرکت هواپیمایی ماهان به آلماتی، آنکارا، بانکوک، بارسلونا، باکو، پکن، بیروت، دمشق، دهلی، دوبی، اربیل، استانبول، نجف، کابل، کوالالامپور، میلان، مسکو، مونیخ، پاریس، شانگهای و ایروان.
 • شرکت هواپیمایی زاگرس به بغداد، ازمیر، نجف، تفلیس، استانبول
 • شرکت هواپیمایی کیش ایر به باکو، اسپارتا، استانبول، ازمیر، نجف، تفلیس و ایروان.
 • شرکت هواپیمایی قشم ایر به بغداد، بروکسل، دوبی، استانبول، ازمیر، نجف
 • شرکت هواپیمایی آسمان به دبی، استانبول، نجف و ایروان.
 • شرکت هواپیمایی ایران ایر به آمستردام، بغداد، بیروت، کلن، کپنهاگ، دمشق، دبی، فرانکفورت، گوتنبرگ، هامبورگ، استانبول، کراچی، لندن، میلان، نجف، بمبئی، مسکو، پاریس، رم، استکهلم و وین.
 • شرکت هواپیمایی آتا به باکو، دنیزلی، تفلیس، استانبول، نجف.
 • شرکت هواپیمایی ایران ایرتور به استانبول.

دسترسی به فرودگاه امام خمینی

آدرس فرودگاه: تهران، بزرگ‌راه خلیج‌فارس، کیلومتر ۳۰، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی

حمل و نقل عمومی

در صورتی که قصد استفاده از مترو برای رسیدن به فرودگاه را دارید می‌توانید از خط ۸ مترو تهران استفاده نمایید و در ایستگاه سوم این خط از قطار پیاده شوید. در صورتی که قصد استفاده از اتوبوس برای رسیدن به فرودگاه امام خمینی را دارید می‌توانید از خطی که در ابتدا در ترمینال ۴ فرودگاه مهرآباد است استفاده نمایید. این اتوبوس‌ها همچنین در میدان آزادی و حرم امام خمینی نیز توقف دارند. رنتجو این افتخار را دارد تا تمامی خودروهای اجاره‌ای موجود در شهر تهران را به همراه توضیحات کامل در مورد ماشین و امکانات فنی آن‌ها به مسافرانی که قصد اجاره خودرو در شهر تهران دارند، ارائه کند. برای اجاره خودرو در فرودگاه امام خمینی تهران، کافی است از طریق لینک شهرها و یا مراجعه به این وبسایت، لیست خودروهای موجود برای اجاره را مشاهده نموده و فرم تماس را تکمیل کنید. سپس کارشناسان مجموعه رنتجو با شما تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز از جمله محل تحویل خودرو را از شما دریافت می‌کنند.

سوالات متداول درباره اجاره خودرو در فرودگاه امام خمینی

4.5 - امتیاز دهید!

شرایط اجاره خودرو در فرودگاه امام خمینی چیست؟

کارت شناسایی، گواهینامه رانندگی، چک امانت در صورت نداشتن چک می‌بایست مبلغی را به عنوان ضمانت در اختیار شرکت قرار دهید.

هزینه اجاره خودرو در فرودگاه امام خمینی چقدر است؟

هزینه اجاره خودروهای ایرانی از روزی ۶۵۰ هزار تومان شروع شده و برای خودروهای خارجی تا روزی ۵ میلیون تومان است.

نظرات کاربران

پدرام شهبازی
در تاریخ: دی 1401

هزینه تاکسی داخل فرودگاه اینقدر زیاده که به نظرم می‌صرفه آدم خود ماشین رو رنت کنه برای چند روز و خیال خودش هم راحت باشه :))

محمدحسین رضایی
در تاریخ: دی 1401

برای اجاره بیشتر از ۳۰ روز قیمت ها چطوری میشه؟

تیم رنتجو: سلام و وقت‌بخیر برای اجاره بیشتر از ۳۰ روز تخفیف‌های پلکانی در نظر گرفته میشه که می‌تونید از اون‌ها استفاده کنید.

Ali
در تاریخ: دی 1401

شرایط ضمانت برای اتباع خارجی چه شکلی هست؟ پاسپورت رو قبول میکنند؟

تیم رنتجو: سلام و وقت‌بخیر بله. پاسپورت برخی کشورها رو قبول می‌کنند. لازم هست تا با تامین‌کننده در این رابطه صحبت کنید.

پسر خوب
در تاریخ: دی 1401

چک ضمانت به اسم کس دیگه باشه هم میشه یا نه؟

تیم رنتجو: سلام و وقت‌بخیر معمولا نه ولی در هر صورت می‌تونید با تامین‌کننده خودرو صحبت کنید و نظر نهایی رو ازشون بگیرید.

captcha
دیگران را با نوشتن دیدگاه خود، برای انتخاب راهنمایی کنید
لطفا پیش از ارسال دیدگاه خود موارد زیر را مطالعه نمایید
 • لازم است محتوای ارسالی منطبق برعرف و شئونات جامعه و با بیانی رسمی و عاری از لحن تند، تمسخر و توهین باشد.
 • از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.
 • در نظر داشته باشید هدف نهایی از ارائه‌ی دیدگاه درباره‌ی خودروی مورد نظر ارائه‌ی اطلاعات مشخص و دقیق برای راهنمایی سایر کاربران در فرآیند اجاره یک ماشین توسط ایشان است.
 • تمامی نظرات پس از بازبینی توسط سایت، انتشار می‌یابند. و در صورت نیاز به نظرات به آنها پاسخ داده می‌شود..